Zwapnienia/skostnienia w więzadle nadkolcowym na poziomie kręgów lędźwiowych

Proszę o ocenę TK. kręgosłupa Znacznie spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Ześlizg przedni I/II stopnia na poziomie L5/S1. z obustronną spondylolizą L5. duże osteofity na krawędziach trzonów kręgów, umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach międzykręgowych. Zwapnienia/skostnienia w więzadle nadkolcowym na poziomie kręgów lędźwiowych. obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L2/L3 i L5/S1 (z obecnością \\\"vaccuum phenomenon\\\"winking smiley. Sklerotyzacja w przyległych

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Ostateczną diagnozę stawia lekarz prowadzący lub specjalista neurochirurg, na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych w tym TK.
Sugeruję udać się wraz z wynikiem do lekarza zlecającego badanie lub neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.