Związek na odległość i podejrzenie depresji u partnera

Witam, z dnia na dzień zostawił mnie facet, nie chce wyjaśnić, nie chce powiedzieć, że to koniec. Mówi tylko nie wiem. Podejrzewam,że może mieć początki depresji.Jak mogę mu pomóc na odległość? Dzieli nas 160 km.Dwa razy udało mi się z nim porozmawiać, ale za każdym razem za powód rozstania podaje coś innego. Wiem od wspólnych znajomych, że ma doła, ale ja uważam, że to coś poważniejszego.Dużo przeszedł.Raz mówi, że jak mamy być razem to będziemy, a raz, że chce żebym ułożyła sobie życie z innym

Na odległość raczej niewiele można zrobić. Warto spotkać się z byłym partnerem i w cztery oczy porozmawiać (dzięki temu będzie pani miała także kontekst wizualny całej sytuacji, którego na odległość nie ma).

Witam
Problemy partnera należą do niego i to on decyduje, czy potrzebuje pomocy i jakiej....Można mu pomoc tylko wtedy, gdy o to poprosi..
Pozdrawiam
Anna Szyda