Żywienie dla osoby pracującej w nocy

Pracuje w nocy cztery razy w tygodniu od poniedzialku do czwartku w systemie dwunastogodzinnym. W te dni spie od 7 rano do godziny 13, jem lekkie sniadanie, nastepnie o godzinie 15 jem bardziej tresciwy posilek przed godzinnym treningiem na silowni. Nastepny posilek o godzinie 18-19 (owoc) i ostatni ok polnocy tez owoc. Pomiedzy piatkiem a niedziela kiedy mam wolne jem okolo 4 posilkow. Czy powinienem cos zmienic? Czy taki tryb jest bezbieczny i zdrowy? Dziekuje

Witam, sugerowałabym pewną modyfikację w wieczornym "rozkładzie" posiłków. Po treningu sam owoc to za mało. Moim zdaniem należałoby ten posiłek wzbogacić w białko i węglowodany, które będą się wchłaniały dłużej niż te z owocu. Ponadto nie widzę potrzeby, ani uzasadnienia dla jedzenia owocu o północy.

Serdecznie pozdrawiam, a w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, 2 ostatnie posiłki to owoce. Nie dostarczą one wystarczającej ilości białka i tłuszczu. Wprowadziłabym 2 dodatkowe posiłki ( kefir, kanapka, warzywo) podczas pracy w godzinach nocnych. Nie wiem czy praca jest fizyczna, ale wyglada na to, że w opisanej diecie brakuje kalorii. Pozdrawiam