Bolesne i obfite krwawienie podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Obecne pigułki antykoncepcyjne biorę od lipca. Czułam się bardzo dobrze, aż do tego tygodnia- mimo,że jestem na 10pigułce dostałam bardzo bolesnego i obfitego krwawienia. Martwi mnie to, bo trwa to już ponad 2 dni. Czy one nie trzymają cyklu i powinnam je zmienić? Czy jest to objaw czegoś innego?Mam się czym martwić? Antykoncepcja jest zachowana? Przy pierwszych blistrach trafiały się lekkie plamienia, ale nigdy nie dostałam takiego krwawienia..
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednorazowe wystąpienie krwawienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie powinno być powodem d niepokoju. Jeśli stosuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami ulotki to ochrona jest zachowana. Jeśli sytuacja powtórzy się w najbliższym cyklu lub dojdzie do nasilenia krwawienia to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.