Brak okresu przy 7 - dniowej przerwie w braniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Tabletki antykoncepcyjne stosuję od prawie roku. Wszystko do tej pory było w porządku, lecz w sierpniu podczas siedmiodniowej przerwy zamiast okresu miałam tylko brązowe strzępki, tak jakby śluz, zero krwi. Po siedmiu dniach zaczęłam brać następne opakowanie, lecz po nim znowu sytuacja się powtórzyła. Dodam jeszcze, że nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu, okres mam regularny. Nie odczuwam żadnych dolegliwości. Czy coś mi dolega?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Miesiączka po prostu jest mniej obfita niż wcześniej. Jest to powszechne zjawisko podczas stosowania doustnej antykoncepcji.