Brązowe plamienia ze skrzepami i brak miesiączki

Witam. W czerwcu tego roku miałam wykonywany zabieg łyżeczkowania macicy z powodu pustego jaja płodowego. Potem lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, które brałam 3 miesiące. Po odstawieniu miałam krwawienie, ale potem okres się już nie pojawił. Robiłam 3 testy ciążowe i dwa wyszły negatywne a jeden z bladą kreską oznaczającą ciążę. Jednak wydaje mi się że w ciąży nie jestem (niestety). Poza tym, jakieś 1,5 tygodnia przed terminem spodziewanej miesiączki wystąpiły brązowe plamienia z czarnymi skrzepami (niewiele). Co to oznacza? Czytałam gdzieś o zespole Ashermana, czy to może mieć związek z moim przypadkiem i czy jestem skazana na bezpłodność? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Przy Pani wynikach testów ciążowych szansa ciążę jest raczej znikoma, ale nie wykluczona. Wszystko zależy od terminu ich wykonywania. Proszę pamiętać, że są one wiarygodne dopiero w dniu spodziewanej miesiączki.
Oczywiście, dla pewności może Pani wykonać test z krwi ( stężenie hormonu betaHCG).

Zespół Ashermana jest bardzo poważną diagnozą i nie ma możliwości postawienia rozpoznania przez internet. Niezbędna jest pełna diagnostyka, a tę może przeprowadzić jedynie Pani ginekolog.
Sugerowałabym zatem wizytę u lekarza, w trakcie której na pewno będzie miała Pani wykonane badanie USG i może wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

Pozdrawiam.