Krwawienie ze skrzepami

Witam serdecznie, mam 44 lata i miesiączkuję regularnie. Obecnie jestem w trakcie miesiączki, która trwa już 8 dni, jestem zaniepokojona, ponieważ jest ona ze skrzepami, normalnie trwała zawsze do 5 dni. Nie mam żadnych bóli, nie zażywam żadnych środków antykoncepcyjnych, ostatnio współżyłam z mężem podczas dni płodnych, czy jest możliwość ciąży (poronienia)? Dodam jeszcze, że na 16 stycznia mam termin operacji (usunięcie macicy - jest ona obniżona). Czy to jest normalne? Co z tym mam zrobić? Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Przedłużające się krwawienia miesięczne mogą być objawem wielu zaburzeń. Najczęściej są spowodowane osłabieniem. W drugiej kolejności należy wykluczyć zaburzenia hormonalne oraz ciążę. Przedłużające się krwawienie mogą być również jednym z objawów obniżającego się narządu rodnego. Ze względu na zaistniały niezabezpieczony stosunek w pierwszej kolejności proszę wykonać test ciążowy. W przypadku wyniku negatywnego wskazana będzie wizyta u ginekologa, który będzie miał możliwość przeprowadzenia pełnego badania ginekologicznego, a tym samym ustalenia przyczyny dolegliwości.
Pozdrawiam