Burczenie w brzuchu po zjedzeniu posiłku

Witam, mam problemy z żołądkiem. Zawsze gdy coś zjem bardzo głośno burczy mi w dolnej części brzucha, jest to uciążliwe podczas siedzenia w cichych miejscach. Czasami nawet gdy nic nie zjem dzieje się to samo. Jednak nie jest to wtedy burczenie z głodu, tylko w dalszym ciągu bulgotanie i przelewanie. Czym to może być spowodowane i co powinna zrobić? Dodam, że zmiana diety mało tutaj pomaga, a właściwie wcale. Czy są na to jakieś tabletki, które mogłabym dostać w aptece, co państwo polecanie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

należy skonsultować się z lekarzem POZ i wykonać test na nietolerancję laktozy.

Pozdrawiam serdecznie