Ciemne krwawienie - czy to coś złego?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od półtora roku. Mam 21 lat. Krwawienia w przerwie miedzy braniem tabletek następują, ale krew jest bardzo ciemna, wręcz ciemnobrązowa, i bardzo gęsta. Jest jej mało. Co więcej, krwawienie rozpoczyna się nie po wzięciu ostatniej tabletki, ale od dwóch miesięcy przed ostatnią tabletką. Czy to normalne? Bardzo dziękuję za odpowiedz,

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej nie jest to nic groźnego, jednak jeśli jest Pani bardzo zaniepokojona opisanymi obserwacjami, to proszę udać się do ginekologa. Przy okazji może Pani przecież poprosić o badanie piersi i wykonanie cytologii.

Pozdrawiam!