Co może oznaczać ból gardła, który mam już 5 dni?

Co może oznaczać ból gardła, który mam już 5 dni i nie przechodzi po zwykłych tabletkach na gardło, pierwszego dnia rowniez miałam goraczke ale szybko zniknęła.

M.in. anginę paciorkowcową, COVID-19, grzybicę, możliwych rozpoznań jest wiele, a różnicować może je lekarz na podstawie wywiadu i badania. Proszę zgłosić się do POZ, prawdopodobnie konieczna będzie antybiotykoterapia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o zapaleniu gardła. Ta choroba może mieć dwie odmiany, wirusową i bakteryjną.

Długi i męczący ból gardła w połączeniu z występującą gorączką to typowe objawy wcześniej wspomnianego zapalenia gardła. Taki stan określa się czasami mianem przeziębienia, ponieważ objawy są do niego bardzo podobne. Należą do nich ból gardła i gorączka, które u Pani wystąpiły, a także: katar, kaszel, ogólne osłabienie organizmu oraz bóle głowy i mięśni.

Jeżeli ta dolegliwość męczy już Panią kilka dni i żadne środki doraźne nie przynoszą oczekiwanych skutków, to należałoby się zgłosić do lekarza internisty. Będzie on w stanie postawić dokładniejszą diagnozę oraz przepisać skuteczniejsze środki na receptę. W razie, jeśli powyższy stan jest wywołany przez bakterie to możliwe, że będzie potrzebny antybiotyk.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat zapalenia gardła:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.