Co może powodować objaw przybierania na wadze?

Witam, Skorzystam ze sposobności i zapytam. Co moze powodować objaw przybierania na wadze zamiast jwj utraty? 4 lata temu urodziłam dziecko. Przytylam 36 kg. Zawsze przed ciazą bylam w idealnej formie. Po porodzie przez pierwsze dwa lata automatycznie i regularnie traciłam nadwagę, jadłam zdrowo i regularnie, czasem i słodycze sie przewinęły i di tego aktywny tryb życia i naprawdę wykańczajaco psychicznie praca. Dwa kolejne czyli dwa ostatnie lata to efekt odwtotny. Przybieram na wadze bardzo s

Dzień dobry,

być może zwolnił Pani metabolizm, albo nie zauważyła Pani, że porcje są troszkę większą niż zazwyczaj lub pojawia się więcej podjadania? A może zmniejszyła Pani ilość ruchu w ciągu dnia. Przyczyn może być kilka, a niestety z Pani krótkiego opisu nie jesteśmy w stanie stwierdzić jaka jest przyczyna powolnego wzrostu masy ciała.

Proszę się skontaktować z dietetykiem z Pani okolicy, który po dokładnej analizie Pani dni i sposobu żywienia itp i pomoże powrócić Pani do dawnej masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga