Co może powodować pokrzywkę u syna?

Witam. Od dwóch miesięcy nasz 2.5 letni synek ma stwierdzona pokrzywke. Badania z krwi na 40 alergenów nic nie wykazały. Z morfologia krwi lekarz dermatolog wyczytał jedynie zmiany po infekcji. Ale był zdrowy. Gdzie więc infekcja. Dostał lek na pasożyty blstocytis hominis. Czy to może powodować pokrzywke przez tak długi czas. Mam podejrzenie że po czarnej herbacie ma zwiększona ilość grubych czerwonych plam. Próbujemy dawać inne napoje. Ale jednak plamki były cały czas. Jakie badania jeszcze zrobić. Czy może być coś od nerek, wątroby lub trzustki. Chcieliśmy się dostać do najlepszego lekarza ale brak terminu. Czy ktoś walczył z pokrzywka u wcześniaka i mógłby kogoś skutecznego polecić

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Można dorobić badania w kierunku infekcji atypowych Mycoplasma pneumoniae IgM, Yersinia enterocolitica IgA M G , badanie kalu w kierunku glisty