Co oznacza taki kolor stolca niemowlęcia?

Witam, jestem mama 7 tygodniowego chlopczyka. Przez pierwsze4 tygodnie wszystko bylo W porzadku. Karmilam piersia I dawalam formule gdy brakowalo mleka. Pojawily sie bole brzucha, gazy I wysypka na twarzy, a pozniej bardzo sucha skora. Zmienilismy mleko na hupoalergiczne, wyeliminowalam nabial. Pierwszy tydzien zaparcia, pozniej biegunka. Minely 2 tygodnie I maly zalatwia sie jasmozoelona kupka, czasem wydaje mi sie ze spina go, ma kolki. Co sie dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zielony kolor kupy niemowlęcia nie musi świadczyć o niczym niepokojącym: może wynikać z podawania mleka modyfikowanego fortyfikowanego żelazem bądź wskazywać na niedojrzałość układu pokarmowego dziecka. Jednak gdy poza kolorem stolca wątpliwości budzą dodatkowe dolegliwości, warto się temu przyjrzeć. Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

Gazy, wysypka, sucha skóra to objawy typowe dla alergii pokarmowej, podobnie jak w tym wypadku biegunka czy kolki jelitowe. Natomiast jeżeli po upływie 2 tygodni od wprowadzenia mieszanki reakcją na mleko modyfikowane jest biegunka i, być może, dolegliwości trawienne, to zdecydowanie jest to podstawa do zmiany mleka na inne.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-pokarmowa-niemowlat.

Sugeruję konsultacje u pediatry, ponieważ to on, na podstawie zebranego wywiadu oraz badania fizykalnego, będzie w stanie ocenić, czy są ku temu wskazania.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.