Co oznacza wynik biopsji szpiku kostnego?

Proszę o opinię na temat wyniku biopsji szpiku mojego dziadka: aspiraty szpiku bogato komórkowe, układ mieloidalny, widoczne skupiska mieloblastów do 9 komórek, liczne nagie jądra komórkowe, dość liczne makrofagi. Na 400 policzonych komórek szpiku znaleziono 3 dysplastyczne megakariocyty znaczna anizocytoza erytrocytów. Mieloblasty 36%, promielocyty 1,3%, mielocyty 8,8 %. Dziadek ma stwierdzoną ostrą białaczkę. Proszę powiedzieć w jakim stopniu ta choroba jest zaawansowana.Proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna łączna ocena wielu parametrów i nie można jednoznacznie odpowiedź na podstawie powyższego wyniku . proszę koniecznie udać się do hematologa