Co powoduje gulę w gardle?

Od około 16-21 dni boli mnie gardło. Z lewej strony mam uczucie jakbym miał tam guza albo spuchnięte. Bolało mnie tylko z początku. Często bardzo szybko zasycha mi w gardle, wystarczy jakieś 15 minut, a jest tam sucho. Szczególnie gdy ćwiczę po jakichś 10 minutach zasycha mi w gardle i uporczywie swędzi W tym momencie nawet odczuwam chęć wymiotowania i coś typu "utknął mi mentos miętowy w gardle". Bardzo proszę o odpowiedź. Wiem, że powinienem iść z tym do lekarza, ale ja na razie nie jestem pełnoletni a godziny moich rodziców nie zgadzają się z godzinami przyjęć u lekarza bądź doktora.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn opisywanych objawów może być wiele, poprzez schorzenia alergiczne, infekcyjne, poprzez choroby autoimmunologiczne.
Bez zbadania pacjenta nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie, w tym celu konieczna jest wizyta u lekarza. Proszę powiedzieć rodzicom o występujących dolegliwościach.
 Opisane objawy nie są niestety charakterystyczne.
Konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność wykonania badań dodatkowych oraz zdecyduje czy jest wskazana  wizyta u specjalisty - lekarz rodzinny wystawia skierowanie do laryngologa.
Pozdrawiam