Co robić z bólem brzucha po zatruciu pokarmowym?

Jestem po długim zatruciu prawdopodobnie bakteryjnym (1,5tyg~), po podanym jedzeniu z cateringu ścięło mnie na drugi dzień i bardzo długo się męczyłem. Początkowo jakby jednocześnie zaparcia i biegunki, osłabienie i gorączka tylko w pierwszych 2 dniach następnie regularne biegunki około tygodnia. Całe objawy ustąpiły po 1,5 tygodnia lecz pozostał mi kłujący brzuch/jelito po lewej stronie (Lewa strona, dosłownie nad kolcem biodrowym przednim). Kłucie to towarzyszy mi cały dzień, po prostu cały czas mnie ćmi w tym miejscu. Odczuwam jakbym miał to jelito sklejone, brzuch nie jest opuchnięty. Wykonałem badania trzustki, oraz morfologię, lipidogram, crp - wzorowe wyniki (konsultowane z lekarzem 1 kontaktu). Nie mam obolałych jelit podczas ucisku lekarza i uderzeń nic mnie nie boli, lecz po prostu odzczuwam stałe kłucie/kolkę po opisanej lewej dolnej stronie. Lekarz zlecił badania wątroby oraz kreatyniny oraz dodanie probiotyku San Probi. Czy mógłbym prosić o poradę dotyczącą kłucia po lewej stronie bezpośrednio nad kolcem biodrowym? Nie miałem wcześniej problemów, zaczęło się to od tego zatrucia. Zatrułem się 16-17 września, mamy już 1 października, a ja pozostałem z kłującym ćmiącym problemem.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na obecny moment proszę wykonać badania zlecone przez lekarza. Pozwoli to wykluczyć dolegliwość od strony wątroby oraz nerek. Jeżeli to nie przyniesie dokładnej diagnozy, zalecamy wykonanie badań obrazowych, takich jak USG.

Głównym celem suplementacji probiotyków jest wprowadzenie lub przywrócenie zdrowej mikroflory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Możliwe, że po zastosowaniu suplementów, problem minie.

W razie dalszych problemów, powinien Pan pomyśleć o przeprowadzeniu kolonoskopii, która wykluczy ewentualne zapalenie jelit.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.