Co robić z tą biegunką trwającą tydzień?

Dzień dobry. Od pięciu dni mam ostrą biegunkę, praktycznie co godzinę latam do WC (czyli ponad 20 razu na dobę), praktycznie sama woda, ale o zielonkawym zabarwieniu. Do tego brak apetytu, łaknienia (jak wypiję 0,5 l wody w ciągu dnia to dobrze) i ogólne osłabienie. Jeszcze dochodzi brak snu. Czy mam gorączkę, nie powiem (nie mam czym zmierzyć, ale czuję się rozpalony (więc raczej tak). Alkoholu nie piję wcale, leków nie biorę, a jedyne co jadłem przed to ryż na słodko (z cukrem) i jabłkami. Wczoraj zjadłem tylko talerz rosołu, bo na więcej nie miałem ochoty. Niestety najbliższy termin wizyty u lekarza mam dopiero za tydzień.

Uważam, że powinien Pan przyspieszyć termin wizyty u lekarza, może Pan też zgłosić się do najbliższego NPL.

W przypadku biegunki musi Pan pamiętać o zwiększonej podaży płynów (minimum 2, a w przypadku tak wysokich temperatur nawet 3l na dobę). Z uwagi na nieprzyswajanie pożywienia stałego, powinien Pan spożywać płyny zawierające cukry (soki, napoje słodzone). Proszę wdrożyć suplementację bakteriami i grzybami probiotycznymi. Z uwagi na powszechną ostatnio, "brzuszną" postać COVID-19 powinien Pan wykonać wymaz w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Uważam, że nie należy wdrażać loperamidu przed ustaleniem etiologii dolegliwości. Raz jeszcze podkreślę, powinien Pan pilnie skonsultować się z lekarzem.