Co robić z tym bólem grzbietu stopy?

Witam, mam 39 lat. Boli mnie część grzbietowa stopy od 1.5 tyg, głównie jak chodzę i. przy dotyku. Zaczęła mnie po prostu boleć, w środku dnia. Nie było kontuzji. Nie jest spuchnięta ani nie ma żadnych śladów. Używam masc oraz Naproxen 500mg dwa razy dziennie wg zaleceń lekarza. Lekarz w uk mówi że przejdzie, muszę czekać a nie ma poprawy. Co to może być? Brak opuchlizny, żadnych śladów. Dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią ból części grzbietowej stopy może być spowodowany wieloma czynnikami. Najczęściej taka dolegliwość powstaje w wyniku jakiegoś urazu, jednak u Pani zostało to wykluczone. Czasami zdarza się, że kontuzja powstaje w wyniku chodzenia w butach na wysokich obcasach, nadmiernego wysiłku fizycznego lub przykurczu mięśnia łydki.

Powinna Pani też wykluczyć schorzenia takie jak cukrzyca, choroby kręgosłupa, a także reumatoidalne lub zwyrodnieniowe zapalenie stawów.

Do leczenia tej dolegliwości oprócz maści przeciwbólowych stosuje się także wkładki ortopedyczne, które pomagają w zwalczaniu bólu oraz nie dopuszczają do nadwyrężenia bolącej części stopy. Przy dużych wadach zaleca się także rehabilitację korekcyjną.

W wolnej chwili zachęcamy Panią do poczytania naszych artykułów dotyczących wcześniej wymienionych schorzeń:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-zwyrodnieniowe

https://portal.abczdrowie.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.