Co robić z tymi torbielami w obrębie macicy?

Dzień dobry, Mam pytanie, na usg jamy brzusznej wykryto u mnie drobne torbiele w cieśni macicy ( 8 mm ). Czy jest to coś groźnego i niepokojącego? Czy jajniki są widoczne na usg jamy brzusznej? Czy jakby była torbiel na jajniku to czy byłaby widoczna? Pragnę nadmienić że moje cykle są regularne 26-28 dni i nie zaobserwowałam żadnych niepokojących zmian. Oczywiście wybiorę się do lekarza ginekologa z powyższym problemem, ale wcześniej chciałam zasięgnąć porady.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

drobne torbiele w cieśni macicy nie zawsze są groźne i nie muszą wymagać natychmiastowego leczenia. Jednakże, jeśli czuje się Pani zaniepokojona, zawsze warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który może zalecić dalsze badania lub zaplanuje ewentualne leczenie.

Co do drugiego pytania, to tak, jajniki są widoczne na usg jamy brzusznej. Jeśli torbiel znajduje się na jajniku, powinna być widoczna na badaniu USG.

Ważne jest, aby regularnie kontrolować swój stan zdrowia, zwłaszcza w przypadku zmian w cyklach menstruacyjnych. Więcej informacji będzie w stanie udzielić Pani ginekolog podczas badania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/cysta

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.