Co stosować w przypadku szczeliny odbytu?

Dobrywieczór mam pytanie odnośnie szczeliny odbytu co stosować naj lepiej i naj skuteczniej ? Stosuje korę dębu do nasiadówek ,krem linomag i czcionki unizel pro kto i mam wrażenie ze jest jeszcze gorzej straszny buk po wypróznieniu

Redakcja abcZdrowie

Witam, szczelina odbytu jest pęknięciem lub owrzodzeniem błony śluzowej kanału odbytu i faktycznie może powodować dotkliwy ból. Niestety umiejscowienie rany sprawia, że uszkodzenia ciężko się goją i niejednokrotnie mają charakter nawrotowy. Po badaniu lekarz podejmuje decyzję o sposobie leczenia – najczęściej są to środki farmakologiczne. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/szczelina-odbytu. Poza wymienionymi przez Pana metodami, można spróbować wprowadzić pewne modyfikacje w diecie, to jest – dbać, by była bogata w błonnik i co za tym idzie – pić duże ilości wody. Czasami przydatne jest stosowanie środka zmiękczającego stolec – pomoże zminimalizować ból przy wypróżnieniu. Zachęcam do odwiedzenia tej strony, nasi eksperci sugerują jak postępować w przypadku szczeliny odbytu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-powinnam-leczyc-szczeline-odbytu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.