Czy ból brzucha ma związek z pominiętą tabletką antykoncepcyjną?

Witam. Stosuję antykoncepcje doustną 24 4. Mój cykl to 28 dni. Pierwszą tabletke wzięłam z opóźnieniem około 10h oraz pominęłam piątą tabletkę z drugiego tygodnia. Wzięłam ją po okołu 17h, oraz tego samego dnia zażyłam o regularnej godzinie kolejną tabletkę. Przez dwa dni przed pominiętą tabletką wspołżyłam. 4 dni po planowanej owulacji zauważyłam lekkie plamienia oraz bóle brzucha, jakbym miała mieć miesiączkę. Czy jest to spowodowane pominiętą tabletką?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do ginekologa