Czy glukoza może powodować wymioty?

Czy glukoza może powodować wymioty? Witam, prawie 1,5 roczna córka ma od 6 dni grypę żołądkową. Na początku wymiotowała i miała biegunkę. Po 1 dniu wymioty ustąpiły i robiła luźne stolce 1-2 razy na dobę. Od wczoraj znowu pojawiły się wymioty. Dziecko jest nawodnione i na diecie lekkostrawnej. Od 2 dni podawałam jej glukozę rano i wieczorem po ok. 180ml.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Lepiej w takim wypadku jest podawać elektrolity. Powinna Pani również skonsultować się z pediatrą, ponieważ objawy trwają już 6 dni.