Czy jak będę jeść płatki fitness to schudnę?

Czy jak będę jeść płatki fitness na śniadanie, na obiad i na kolację to schudnę? A na podwieczorek jakiś owoc to schudnę? Mam 12 lat, ważę około 80 kg i mam 158cm.
12 LAT ponad rok temu

Witam,
Odchudzanie rozpoczęłabym od wizyty u lekarza, który stwierdzi, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo oraz czy nadmiar kilogramów powstał jedynie na tle nieprawidłowej diety i niewielkiej aktywności fizycznej, czy też przyczyna jest inna (np. zmiany hormonalne).

Warto także wykonać podstawowe badania, aby sprawdzić, czy możesz stosować dietę i jaka powinna być (np. przy anemii/niedokrwistości związanej z niedoborem żelaza, konieczne będzie zwiększenie udziału tego pierwiastka w diecie).
Masz bardzo dużo liczbę nadprogramowych kilogramów, dlatego warto to wyjaśnić.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Jedzenie jedynie płatków zbożowych i owoców nie jest fizjologicznym sposobem żywienia.
Potrzebujesz także źródła: pełnowartościowego białka, tłuszczów, witamin i składników mineralnych.

Pozdrawiam