Czy jest możliwe, że partnerka została zapłodniona?

Witam, podczas stosunku prezerwatywa była pęknięta na samym dole w miejscu gdzie nie miało kontaktu z pochwą partnerki. Sam nie doznałem wytrysku więc czy jest możliwe że partnerka została zapłodniona?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli nie doszło do wytrysku, zatem nie było kontaktu narządów płciowych partnerki z ejakulatem, to nie ma ryzyka zapłodnienia.

Natomiast warto na przyszłość pamiętać o prawidłowym użytkowaniu prezerwatywy lub też pomyśleć o innej metodzie antykoncepcji. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-uszkodzic-prezerwatywe.

Proszę również wziąć pod uwagę cykl menstruacyjny partnerki – podczas dni niepłodnych ryzyko zapłodnienia jest nieporównywalnie mniejsze niż podczas owulacji oraz kilku dni przed nią oraz po jajeczkowaniu. Jeśli jest Pan zainteresowany, to więcej informacji w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.