Czy jest ryzyko ciąży, jeśli zapomniałam o tabletce?

Witam mam pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne 2 miesiąc, ostatnio zdążyło mi się zapomnieć wziąść jedniej tabletki gdzie zauważyłam to dopiero na drugi dzień. W ten dzień co zapomniałam o tabletce a miałam stosunek. Tabletki biorę zawsze o godzinie 20 a stosunek miałam o godzinie mniej więcej 23:30. Czy to może oznaczać ze jestem w ciąży?.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ryzyko zależy od tego w którym tygodniu cyklu Pani była. W takim wypadku antykoncepcja mogła być niezachowana. Najlepiej będzie jeśli w terminie krwawienia z odstawienia wykona Pani test ciążowy. Dodatkowo jeśli nie nie wystąpi krwawienie z odstawienia, to może świadczyć to o ciąży. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę się udać po poradę do swojego lekarza prowadzącego.