Czy lekarz mógł przeoczyć guzek podczas badania we wzierniku?

Witam. 4 miesiące temu byłam u ginekologa na kontroli. Wszystko było dobrze. Jakiś czas temu wyczulam na szyjce macicy z prawej strony guzka,kulke ok. 3 mm. Poszłam do ginekologa i Pani dr powiedziała że to moja szyjka macicy. Nie daje mi to spokoju ponieważ szyjke czuje,na środku wejście A obok twarda kulke. Czy Pani dr mogła to przeoczyc podczas badania we wzierniku? Z góry dziękuję.p

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo iż mogło to zostać przeoczone. W badaniu wziernikowym tarcza szyjki jest bardzo dobrze uwidoczniona.