Czy lekarz rodzinny może skierować mnie do szpitala?

Dzień dobry. Mam pytanie. Mam torbiel na lewym jajniku 4,5 cm, on mnie boli strasznie jajnik i podbrzusza,nie ważne czy leżeć czy chodzę, gorzej jest ból przy miesiączce i współżyciu. Byłam dziś u ginekologa zrobił cytologię i powiedział, że za miesiąc da mi skierowanie do szpitala na usunięcie torbiela i , że mam przynieść dokumentacje, więc zrezygnowałam z niego bo dokumentacji nie mam żadnej, na prawym jajniku miałam torbiel 4,7 cm ale musiała mi pęknąć i teraz zrobiła się torbiel 2 cm mimo , że 19 października miałam robione badania i nie miałam torbiela na prawym jajniku w ogóle. I mam pytanie, czy lekarz rodzinny może skierować mnie do szpitala na usunięcie torbiela z jajnika lewego gdzie mam 4,5 cm i mam bolesne objawy ?
KOBIETA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

diagnozowaniem oraz leczeniem torbieli na jajniku zajmuje się lekarz ginekolog i to on podejmuje decyzję o leczeniu szpitalnym. Lekarz rodzinny nawet nie będzie Pani w stanie zbadać pod kątem torbieli jajnika, dlatego najprawdopodobniej nie będzie on mógł podjąć takiej decyzji.

Najlepiej zastosować się do zaleceń ginekologa, który wykonywał Pani badania. Zapewne z jakiegoś powodu stwierdził on, że dopiero za miesiąc da Pani skierowanie na usunięcie torbieli. Ewentualnie można udać się do innego specjalisty, ale również ginekologa, by skonsultować z nim swój stan zdrowia.

Pytania o usunięciu torbieli jajnika znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-torbieli-na-jajniku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-torbieli-na-obu-jajnikach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/usuniecie-torbieli-piersi-i-pekniecie-torbieli-na-jajniku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.