Czy mogę włożyć tę globulkę?

Witam mam pytanie staramy się o dziecko z partnerem współżyliśmy przed owulacją teraz jestem 6 dni po niej od 3 dni męczę się z infekcja grzybiczą pochwy ale też jak przy poprzedniej ciąży ( która skończyła się poronieniem ) mam już bolące sutki i ból w podbrzuszu razem z jajnikiem uczucie pełności wszystkie objawy jak przy tamtej ciąży podejrzewam że mogło dojść do zapłodnienia i tu pytanie czy mogę włożyć globulke canestin 500mg czy to zaszkodzi jeżeli ewentualnie test za 9 dni pokaże 2 kreski ? Wczoraj wyczytałam że mogę normalnie a dziś usłyszałam że dopiero od 4 miesiąca mogę używać tych globulek co w przypadku gdy doszło do zaplodnienia ale jeszcze nie mogę zrobić testu wiem że muszę poczekać do spodziewanej miesiączki ale szczerze mówiąc chyba nie wytrzymam z tą infekcją tyle proszę o pomoc w wyjaśnieniu wszystkiego
KOBIETA, 28 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

jeśli rzeczywiście ma pani grzybice pochwy to trzeba jej się pozbyć. Taki stan infekcyjny jest bardzo nieprzyjemny plus przyczynia się do braku równowagi, nieprawidłowa mikroflora osłabia barierę ochronną pochwy i szybko mogą rozwinąć się inne drobnoustroje, zwłaszcza bakterie, które mogą być bardzo niebezpieczne. Proszę zgłosić się do lekarza,który postawi diagnozę i dopasuje odpowiednie leki. Często się zdarza,że na wizytę trzeba czekać kilka dni,już teraz proszę zacząć przyjmować probiotyk ginekologiczny, który odbudowuje prawidłową mikroflorę pochwy i przywróci kwaśne pH.

Proponuje również częstszą zmianę bielizny (bielizna bez koronek, bawełniana), wietrzenie krocza,dieta uboga w węglowodany, zmiana pościeli.

Jeśli infekcja wystąpiła u Pani, jest też duże prawdopodobieństwo,że pani partner również ma grzybicę. Dlatego partner również powinien się przeleczyć.

W artykule również można znaleźć cenne informacje.

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy%3famp=1

Warto również kupić paski wskaźnikowe do pomiaru pH ,dzięki nim w warunkach domowych można sprawdzić pH pochwy.

Wysyłam artykuł,w którym opisane jest jakie występuje pH w poszczególnych infekcjach.

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie%3famp=1