Czy negatywne testy na pewno wykluczają ciążę?

Witam, 5 sierpnia wzięłam 7 tabletkę Diane 35. 5 sierpnia, podczas owulacji, doszło do zbliżenia w prezerwatywie. 6 oraz 7 sierpnia, tez podczas owulacji, doszło znów do zbliżenia, bez prezerwatywy, ale bez wytrysku w srodku. Do zbliżenia doszło tez 15 sierpnia, ale już z prezerwatywa. 24 sierpnia dostałam okresu takiego jak zawsze - bolesnego, obfitego i 5-dniowego. 12 września odstawiłam tabletki i 17 sierpnia wystąpił okres - 2,5 dniowy i bolesny. 5 października tez wystąpił okres - 5 dniowy ale bezbolesny. Ostatnie dwa okresy nie są tak obfite jak zazwyczaj. Zrobiłam test 9 października wieczorem i wyszedł negatywny. Test zrobiłam tez rano, 14 października, na którym napisane było, ze czas oczekiwania to 5 min. W ciągu 5 min była tylko jedna kreska, natomiast w około 6,5 minucie zaczęła pojawiać sie blada kreska, która zniknęła w ciągu minuty. Na teście pozostała tylko jedna kreska. 20 października rano, powtórzyłam test, na którym była tylko jedna kreska. Czy powinnam przestać schizowac i wykluczyć ciaze po 3 negatywnych testach? Martwią mnie ostatnie dwa krótkie okresy. Niestety badanie bhcg i ginekologiczne nie wchodzą w grę. Z góry dziękuje za odpowiedz i przepraszam za kłopot!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trzy negatywne testy ciążowe najprawdopodobniej wykluczają ciążę, choć dla pewności sugerowalibyśmy oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi, które daje bardziej wiarygodny wynik. Jeśli jednak ostatnie zbliżenie miało miejsce 15 sierpnia, to również testy z moczu powinny być już miarodajne.

Zmiana charakteru miesiączki, która Panią martwi może być związana nie tyle z ciążą, co z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych. Organizm może potrzebować czasu, aby funkcjonować bez dawki hormonów, więc i miesiączka może wyglądać inaczej.

Co więcej - niektóre kobiety borykają się z brakiem okresu po odstawieniu pigułek, który może trwać nawet do sześciu miesięcy. Sytuacja ta została opisana w jednym z naszych tekstów dostępnych pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.