Czy plamienie może trwać 22 dni?

Witam Od września 2009 do grudnia 2010 stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Przez 6 miesięcy były to D***-35, potem Y***. Postanowiłam zmienić metodę antykoncepcyjną na plastry E***. Pierwszy plaster nakleiłam 06.01.2011. Przy drugim opakowaniu plastrów, a dokładnie podczas przyklejonego drugiego plastra z drugiego opakowania wystąpiło ciemnobrązowe plamienie (16.02.2011). 17. nakleiłam trzeci plaster, a plamienie nadal trwało. Udałam się więc do ginekologa. Pani ginekolog poradziła zmianę plastrów na tabletki N***. Jednocześnie zbadała mnie i powiedziała, że wszystko jest OK. Pierwszą miałam wziąć od razu po odklejeniu trzeciego plastra z drugiego opakowania i tak zrobiłam (24.02.2011). Jednak plamienie nadal trwa, jest średnio nasilone. Towarzyszy mu delikatny ból w podbrzuszu. Jestem przy 14 pigułce i nie wiem ile jeszcze może potrwać to plamienie. Nie wiem co mam robić. Dzwoniłam do Pani ginekolog i mówiła, że to powinno ustąpić i żebym zrobiła test ciążowy. Zrobiłam go 3 marca - wynik negatywny. Mam dość 22-dniowego chodzenia z podpaską :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Podstawowe pytanie brzmi, z jakiego powodu tak często zmienia Pani preparaty antykoncepcyjne.
Plamienie 22-dniowe nie jest w żadnym wypadku normą. Tabletki antykoncepcyjne często wywołują plamienia międzymiesiączkowe, ale krwawienie już trwało a także praktycznie nie ustępuje.

Niestety nie mam możliwości osobistego zbadania Pani, dlatego nie jestem w stanie udzielić Pani odpowiedzi na Pani pytanie, co Pani dolega.
Uważam jednak, że powinna Pani bezwzględnie umówić się na wizytę u specjalisty. Być może niezbędne okaże się wykonanie USG transwaginalnego.

Przewlekłe krwawienie z dróg rodnych może doprowadzić do niedokrwistości, dlatego radziłabym nie zwlekać z powtórną wizytą.

Pozdrawiam