Czy podczas radioterapii po operacji guzka piersi należy przebywać w szpitalu

Dwa miesiące po operacji oszczedzajacej guzka piersi mam mieć radioterapię metodą APBI 4 dni 2xdziennie.Czy przez ten czas muszę przebywać w szpitalu/mieszkam blisko szpitala/.Pozdrawiam

Witam , szczegóły proszę omówić z przyszłym radioterapeutą prowadzącym , myślę , że będzie Pani mogła dochodzić , ALE TO NIE JA WYROKUJĘ!!! z.żurawski

Szanowna Pani,
Można to uzgodnić z lekarzem radioterapeutą gdyż zależy to od warunków w jakich odbywa się radioterapia i odległości do miejsca zamieszkania.
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej