Czy poronienie jest przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji?

Witam, dwa tygodnie temu poroniłam będąc w 6 tygodniu ciąży. Poronienie było kompletne i nie wymagało zabiegu. Dziś byłam na wizycie kontrolnej i niestety niczego się nie dowiedziałam, lekarz zalecił mi odczekanie 6-9 miesięcy do kolejnej próby poczęcia. Przepisał również tabletki antykoncepcyjne. Moje pytanie brzmi następująco czy przed zażyciem tych tabletek nie powinnam mieć wykonanych badań poziomu hormonów? No i czy muszę tak długo czekać, by zajść w ciąże? Z opisu karty wypisowej ze szpitala wynika, że wszystko jest w porządku, Endometrium w normie, Zatoka Douglasa wolna, jajniki lewy jak i prawy normoechogeniczny. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję...

Redakcja abcZdrowie

Stan po poronieniu nie stanowi przeciwwskazania do włączenia hormonalnej antykoncepcji. Odnośnie przerwy miedzy poronieniem a kolejną próba zajścia w ciążę, zapewne lekarz prowadzący widzi konieczność takiego odstępu czasowego.