Czy prezerwatywy będą skuteczne w saunie?

Witam, chcemy z chłopakiem pójść do sauny i tam się kochać, nie biorę tabletek, bo źle na mnie wpływają. Chciałam zapytać czy używanie prezerwatyw w wysokiej temperaturze w saunie będzie wystarczającym zabezpieczeniem. Czy nie straci ona swoich właściwości? Jak inaczej dobrze się zabezpieczyć w takich warunkach? Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Stosowanie prezerwatywy w tak wysokiej temperaturze, jaka panuje w nagrzanej saunie, nie jest dobrym pomysłem, ponieważ prezerwatywa może stracić swoje właściwości.

Skoro nie ma Pani założonej wkładki domacicznej i nie zażywa antykoncepcji hormonalnej, pozostaje metoda objawowo-termiczna (ale do tego trzeba prowadzić obserwację cyklu przez cały miesiąc wg ściśle określonych zasad) lub globulki ze środkiem plemnikobójczym.