Czy te problemy mają podłoże neurologiczne?

Witam. Miałem problem z nadciśnieniem, były to skoki ciśnienia, które same ustępowały. Do objawów z nadciśnieniem zaliczam także bóle głowy w okolicy potylicy i skroni, uczucie ściśniętego gardła ,słabość, kołatania serca. Leczyłem się kardiologicznie i mój lekarz stwierdził po szeregu badań że na nadciśnienie nie choruje, ani nigdy nie chorowałem, ponieważ to od razu widać po stanie serca, a moje serce jest w świetnej kondycji. Lekarz stwierdził że mogę chorować na stres przewlekły. Dodam że objawy nasilają się głównie w okresie jesienno zimowym. Latem nie mam tego problemu. Moje pytanie jest takie czy to rzeczywiście problem po stronie psychicznej czy może problem może leżeć po stronie neurologicznej typu góz, tętniak itp. Jeszcze dodam że wynik badań krwi są w normie. Proszę o odpowiedź.

Witam, jeśli prowadzący lekarza kardiolog stwierdził, że opisane objawy nie są od strony kardiologicznej to nic nie stoi na przeszkodzie udać się do specjalisty psychiatry na wizytę stcjonarną na której lekarz potwierdzi lub wykluczyć stres przewlekły.

Moim zdaniem w pierwszej kolejności proszę udać się do psychiatry bo tam powinno się szukać przyczyny jeśli psychiatra nie potwierdzi to zaleci konsultacje do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam