Czy to nerwy uciskają na ścięgno Achillesa?

Witam, Moj problem ze sciegnem achillesa jest tle neurologicznym.Chodzę do b.dobrego fizjoterapeuty w Ergoarena.Uczęszczają do niego zawodowi sportowcy.Od prawie roku wykonuje ćwiczenia codziennie i masaże raz w tygodniu.Pomaga na pewien okres ale nie na długo...Do tego robiłem badania na które skierował mnie neurolog.W nich wyszło...że mam dyskopatie(L4 i L5).Powodem sa piekace stopy rano i wieczorem.Do tego badania krwi :kreatinina w normie,kwas moczanowy również, mocznik lekko podwyższony 44.Z usg dopplera wyszlo:hypoplastyczna tętnica strzałkowa.Pogubilem się całkowicie...podobno wyjaśnić ma badanie na przewodnictwo nerwowe...czy gdzieś nerwy uciskaja a co za tym idzie piekace stopy i wciąż bólach achilles.Jakieś porady? ?Pozdrawiam

Pieczenie stóp obustronnie może być objawem polineuropatii czyli uszkodzenia nerwów. Konieczne badanie neurologiczne odruchów skokowych, badanie czucia bólu, temperatury, dotyku oraz wibracji w stopach. Konieczne badanie elektroneurograficzne ENG, które może potwierdzić lub wykluczyć uszkodzenie nerwów. Pieczenie stóp może być objawem uszkodzenia nerwów niekoniecznie związanego z uciskiem, takie uszkodzenie może być związane z cukrzycą, niedoborem witamin np. wit B12 i kwasu foliowego, nadużywaniem alkoholu, niewydolnością nerek, boreliozą (po ukąszeniu przez kleszcza) itp. Te schorzenia nalezy wykluczuć. Poza tym podobne objawy mogą występować w chorobach kręgosłupa lub rdzenia kręgowego. Mogą być objawem ubocznym stosowanych leków. Jeśli uszkodzenie nerwów potwierdzi się w badaniu ENG wskazane leczenie, np. kwas alfaliponowy, zestawy witamin, dodatkowo leczenie bólu neuropatycznego np. pregabalina, duloksetyna, amitryptylina.
Leczeniem zajmuje sie neurolog.
Pozdrawiam
Magdalena Nowaczewska