Czy to normalne, że tak długo boli mnie ta skroń?

10 dni temu miałam usuwaną dolną ósemkę. Boli mnie szczęka po prawej stronie od samego początku. Promieniuje na gardło z prawej strony i do prawej skroni. Brałam antybiotyk przez pierwsze 7 dni. Teraz jestem nadal na tabletkach przeciwbólowych, ponieważ jak tylko minie ich działanie czuję ból. Najgorszy jest ten ból nerwu trójdzielnego. Migren nie mam, ale boję się, że się ich teraz nabawię, bo mi ten ból skroni zostanie. Za 3 dni mam ściągać szwy. Czy to normalne, że tak długo boli mnie ta skroń? Najgorzej jest rano. Proszę o porady. Martwię się.
KOBIETA, 31 LAT 8 miesięcy temu

Trzeba w pierwszej kolejność sprawdzić na TK czy cały ząb został usunięty. Opisane dolegliwości mogą też świadczyć o zaciskaniu zębów i bruksizmie który prawdopodobnie był już wcześniej ale nasilił się po zabiegu chirurgicznym. Konieczna dokładna diagnostyka w gabinecie.