Czy w szpitalu można odczytać zapis EEG tak, żeby stwierdzić czy jest świadoma?

Pacjentka ma 75 lat, jest po min. 2 udarach. Po drugim zapadła w śpiączkę. Lekarze nie wiedzą czy pień mózgu nie jest uszkodzony. Oddycha samoczynnie. Jakimi badaniami możemy ocenić stan jej świadomości, aby mieć 100% pewności że nie występuje zespół zamknięcia lub stan minimalnej świadomości? Pomógłby rezonans, angiografia, tomografia lub EEG? Czy wszystkie te badania naraz? Czy w szpitalu można odczytać zapis EEG tak żeby stwierdzić czy jest świadoma? Jakie inne badania okazałyby się pomocne?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli osoba jest w śpiączce to obecnie ma badań które mogłyby określić jej świadomość . Postuluje się ze i jest to dosyć prawdopodobne ze osoby w śpiączce słyszą otoczenie . W przypadkach udaru mózgu i śpiączki ciężej jest to ocenić ze względu na struktury mózgi które zostały uszkodzone przez udar