Czy w takiej sytuacji jest możliwość, że zaszłam w ciążę?

29 września miałam ostatnia miesiączkę , moje cykle są różne , 9 października współżyłam , kalendarzyk pokazywał 2 dni do dni plodnych , pokazał też że 31 października będę mieć miesiączkę , dzień wcześniej zrobiłam beta HCG z krwi wyszło 0,5 mlu , dziś jest termin miesiączki jak narazie jej nie mam. Czy w takiej sytuacji jest możliwość że zaszłam w ciążę ?
KOBIETA, 27 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Przede wszystkim należy pamiętać, że na regularność cykli miesiączkowych mogą wpływać różne czynniki, w tym stres, czy zmiany hormonalne.

Opóźnienie okresu nie zawsze jest wynikiem ciąży. Ponadto wynik 0,5 mIU/mL jest bardzo niski i może sugerować brak ciąży.

Warto jednak pamiętać, że wczesne stadium ciąży charakteryzuje się stopniowym wzrostem poziomu HCG, który może być niewykrywalny w początkowym okresie po zapłodnieniu, ponadto wyniki testów mogą się różnić w zależności od laboratorium i użytego testu. Proszę odczekać kilka dni i w przypadku, gdy miesiączka się nie pojawi, ponownie wykonać test ciążowy. W przypadku wątpliwości lub obaw warto również skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który może wykonać dodatkowe badania i ocenić sytuację.

Do tego czasu zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat działania i rodzajów testów ciążowych: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.