Czy warto skonsultować tę zmianę z ginekologiem?

Dzień dobry, mam 20 lat, jestem kobietą i ostatnio wyczułam małe wybrzuszenie pod skórą na wardze sromowej, bardzo blisko łechtaczki. Ten „guzek” jest bardzo mały, ale jednak niepokoję się i nie wiem, co to znaczy. Zastanawiam się czy jest sens pójścia z tym do ginekologa, ze względu na to że jest to bardzo małe i w trudnym miejscu do znalezienia. Czy jest jakaś szansa że może być to po prostu zmiana na skórze z typu trądziku? Znalazłam to tydzień temu i nie wydaje mi się by to się zmniejszało, nie boli to w żaden sposób. Przyjmuję antykoncepcję hormonalną, jeśli ta informacja może być przydatna

Dzień dobry,

dobrze było by z skonsultować problem na stacjonarnej wizycie z lekarzem ginekologiem który rozwieje wątpliwości w trakcie badania ginekologicznego.

Oczywiście może również być reakcja przyjmowania antykoncepcji ale to już potwierdzi lub wykluczy w trakcie badania ginekolog.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu. Każdą niepokojącą zmianę należy omówić z ginekologiem, nawet jeśli z jej powodu nie odczuwa Pani jakichś konkretnych dolegliwości. Może się okazać, że nie jest ona niczym poważnym, ale konsultacja lekarska jest jak najbardziej wskazana.

Zmiana w tych miejscach może mieć różne przyczyny. Czasami problemy skórne tych okolic mogą wynikać z infekcji. Taki problem skórny może mieć również związek z kaszakiem lub zapaleniem tzw. gruczołu Bartholina, który jest umiejscowiony na wargach sromowych mniejszych.

Trzeba pamiętać również o tym, że wyprysk w tych okolicach może wskazywać również na rozwój różnych chorób wenerycznych czy innych poważnych schorzeń. Dlatego proszę nie czekać z wizytą u specjalisty. Będzie on mógł zweryfikować źródło tego problemu i zaproponować odpowiedni sposób leczenia. Do czasu wizyty u lekarza, proszę nie stosować żadnych środków, maści itp. na własną rękę bez konsultacji z lekarzem, aby nie pogorszyć sprawy.

Więcej informacji na podobny temat można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/guzek-na-wardze-sromowej

Warto także sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-twardy-guzek-na-wardze-sromowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-na-wardze-sromowej-u-19-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-guzek-na-wardze-sromowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.