Czy wymioty i brązowe plamienia to skutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Mam 20 lat i od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Z chłopakiem współżyjemy normalnie, ale od jakiegoś czasu zdarzają mi się wymioty (raz na jakiś czas, nie codziennie) i ostatnio dostałam okresu dzień później i był dużo mniej obfity. Kilka dni po okresie miałam brązową wydzielinę na wkładce. Czy to może być wina tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Na razie poza wymiotami nie ma Pani niepokojących objawów. Miesiączka może wystąpić dzień wcześniej niż normalnie, a brązowa wydzielina to kończący się okres.

Konieczne jednak jest stwierdzenie przyczyny wymiotów. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego - może być konieczna gastroskopia.