Dlaczego ciągle chce mi się spać?

Stałe niewyspanie, trudności z wstawanie, zapominanie, bujanie w obłokach, marzycielstwo, brak koncentracji w pracy i nad tym co robię - a zdrowy psychicznie jestem, nie mam depresji lub podobnych.

Śpię dzinnie jakieś 14 godz., a jestem niewyspany, czasem przysypiam w pracy, w domu drzemka musi być - nic z tym nie mogę zrobić, oczy same się zamykają o tej samej godzinie (koł 16.30) i śpię wtedy około 2-3 godz. Mam 18 lat, a taki stan mam gdzieś od 1,5 roku. Liczę na waszą pomoc. Co mi dolega?

Pytanie zadane 04-08-2010r. o 19:25
mgr Magdalena Pikulska porady udziela mgr Magdalena Pikulska

psycholog, pracuje w Gabinecie Psychologicznym w Krakowie.

Porada eksperta

Witaj!

Jeśli dolegliwości dezorganizują Twoje życie i trwają już od dłuższego czasu warto pomyśleć o wizycie u lekarza. Być może podstawowe badania pozwolą na zweryfikowanie Twoich dolegliwości. Zbyt duża ilość snu może być zarówno wynikiem wieku w jakim jesteś (potrzeba odpoczynku, zregenerowania sił) jak i choroby, np. cukrzycy.

Postaraj się także wykonywac ćwiczenia wzmacniające Twoją koncentrację (znajdziesz je w internecie), a także wprowadzić w życie odrobinę sportu, czegoś co będzie związane z wydatkowaniem energii.

Spanie po południu w takiej ilości nie jest wskazane - jeżeli już musisz zregenerować siły po południu, to zalecana 15-minutowa drzemka w godzinach 14-15. Organizm w tym czasie szybko się regeneruje. Pamiętaj również, że zbyt duża dawka snu (14 godz. to zdecydowanie za dużo) również rozleniwia i działa demotywująco.

Pozdrawiam

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Psychologia »

Komentarze (1)

Wyloguj
~(*_*)
~(*_*)

Mam 16 lat i mam to samo... z tym że dość często boli mnie też głowa.. nie mocno ale ból to zawsze ból. Cukrzycy raczej nie nie mam. Moje badania zawsze wychodzą w porządku. trochę się boje. Czy może to być coś poważnego?? Moje rówieśniczki w ogóle nie mogą zasnąć w dzień i normalnie śmieszy je to że nie nauczyłam się na sprawdzian bo spałam ;/ Tak jak w przypadku powyżej ja również sypiam po parę godzin w dzień i oczywiście w nocy tak po 7 , 8 godzin. Gdy po długim śnie w dzień budzę się czuje się dość dziwnie.. jakby kręciło mi się w głowie, i oczywiście nadal boli mnie głowa. Bardzo prosiłabym o pomoc. Trochę boje się pójść do lekarza - może to coś poważnego. Z resztą w mojej okolicy sami niedouczeni lekarze, jak większość, nic nie będzie wiedziała, wytłumaczy to wiekiem, że dojrzewam i tak dalej. Rozumiem że każdy organizm jest inny ale inni nie mogą zasnąć w dzień a ja nie mogę wytrzymać jeśli nie pośpię.

Odpowiedz

Porady ekspertów

Jakie są przyczyny nocnego budzenia się?

Witam. Borykam się ze swoim problemem już od kilku miesięcy, ale ostatnio się pogłębia. Otóż...

mgr Joanna Moczulska Porady udziela mgr Joanna Moczulska psycholog i psychoterapeuta pracujący w Krakowie.
Kłopotliwa senność

Witam, mam 21lat, jestem kobietą, mam wieczny problem z tzw. ''popołudniową drzemką''. Kiedy...

lek. Magdalena Parys Porady udziela lek. Magdalena Parys lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
Codziennie jestem niewyspana - co robić?

Witam, jestem kobietą, mam 21 lat. Od jakiegoś tygodnia, gdy codziennie rano wstaję z łóżka,...

lek. Zofia Antosik Porady udziela lek. Zofia Antosik psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Kłopoty z zasypianiem 6-latka

Mam synka, który ma 6 lat i ma problemy z zasypianiem. Syn chodzi do przedszkola i wstaje...

mgr Marta Mauer-Włodarczak Porady udziela mgr Marta Mauer-Włodarczak psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
Przerażające sny

Witam. Problem polega na tym, że koleżanka miewa dziwne sny o tym, że ktoś próbuje się...

lek. Agnieszka Jamroży Porady udziela lek. Agnieszka Jamroży psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Co robić: 4-latek płacze przez sen

Mój synek ma skończone 4 latka, od zawsze miał tendencje do wybudzania się w nocy, jednak...

mgr Aurelia Grzmot-Bilska Porady udziela mgr Aurelia Grzmot-Bilska pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
Czy to sprawa hormonów?

Jestem Ola i mam 15 lat. Od jakiegoś czasu nie mogę zasnąć. Budzę się kilkakrotnie w nocy....

lek. Jan Karol Cichecki Porady udziela lek. Jan Karol Cichecki pracuje jako psychiatra na Oddziale Klinicznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
Jak zasnąć bez strachu? Lęki przed zaśnięciem

Od tygodnia bardzo boję się zasnąć. Kiedy kładę się do łóżka, moja wyobraźnia zaczyna...

lek. Agnieszka Jamroży Porady udziela lek. Agnieszka Jamroży psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Jak leczyć mówienie przez sen?

Mam ponad 30 lat i przez całe dotychczasowe życie mówiłem przez sen. Wiem o tym z relacji...

lek. Agnieszka Jamroży Porady udziela lek. Agnieszka Jamroży psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij