Dlaczego coraz częściej wybucham płaczem?

Dzień Dobry mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu złapałam się na tym że kiedy się złoszczę (zwłaszcza podczas kłótni) wybucham płaczem. Najgorsze w tym wszystkim że nie potrafię w tedy powstrzymać Łez. Zastanawialam się czy może nie jestem przewrażliwiona ale ten płacz zdarza tylko w tedy gdy się zloszczę. Proszę o radę co z tym zrobić wybrać się do jakiegoś specjalisty a może po prostu to zbagatelizowac. To dla mnie na prawdę ważne gdyż jest to dość irytujące

Witam Panią
Nikt nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej
emocjonalności i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres,
brak równowagi hormonalnej,
traumatyczne przeżycia w przeszłości,
lęki, depresja
Niewiele pisze Pani o sobie,
więc trudno znaleźć przyczynę Pani
trudności z kontrolowaniem emocji.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani
nie występują, to fakt, że takie stany, jak wnioskuję,
zdarzają się dość często jest niepokojący,
gdyż mogą one doprowadzić do wielu zaburzeń.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia sposobu rozwiązania
problemu jest terapia psychologiczna.
Zachęcam do podjęcia terapii, podczas
której zdobędzie Pani również umiejętność
radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.
Złość jest emocją wtórną, smutek pierwotną. Złość informuje człowieka, że jakieś jego potrzeby nie zostały wzięte pod uwagę oraz zaspokojone.
To bardzo cenne, że zauważa Pani w sobie tę wrażliwość oraz wiąże ze złością. Już sama świadomość tego procesu jest bardzo wartościowa.
Dobrze byłoby, by skorzystała Pani z porady psychologa, psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie.

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Pomoże zrozumieć rzeczywiste (emocjonalne, osobowościowe) źródło objawu, a także zaproponuje strategie poradzenia sobie z nim. W razie potrzeby zleci także konsultację z lekarzem psychiatrą.

Witam,
zauważyła Pani kiedy się złości wybucha płaczem i nie potrafi powstrzymać łez. Przyczyn tej sytuacji może być wiele, być może związaną z utratą kontroli nad sytuacją, osobą z którą się kłóci, z poczuciem niezrozumienia. Napisała Pani że jest to dla Pani bardzo ważne, to proszę tego nie bagatelizować, warto o tym porozmawiać. Może Pani skorzystać z pomocy psychologa, skorzystać z NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne) lub prywatnie. Pozdrawiam serdecznie