Dlaczego mam silne bóle lędźwi?

Dzień dobry. Mam 38 lat . Od dwóch lat mam silny ból kręgosłupa ledzwiowego, szyjny sporadycznie ( Ból szyji objawia się jak silne pieczenie ) Mam krzywy kręgosłup, przepukliny, oraz lewe biodro krzywe 2cm. Od długiego czasu, mam drętwienie nóg, rąk, palce u nóg w połowie nie mam czucia. Po silnym wysiłku w pozycji schylonej, bądź na kucąco , nie moge sie wyprostować, zesztywnienie mam kręgosłupa, ból ciągnący w łydkach . Czy takie objawy mając, ile jest możliwośći aby być sprawnym bez poddawania się na operację?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

by to ocenić niezbędne jest wykonanie badań – zarówno fizykalnych, jak i badania MRI kręgosłupa, ponieważ symptomy opisane przez Panią są charakterystyczne właśnie dla przepuklin oraz zmian zwyrodnieniowych wynikających np. ze skrzywień kręgosłupa. Natomiast tylko neurolog lub neurochirurg może ocenić, czy w Pani przypadku konieczna jest operacja (np. dysektomia, polegająca na usunięciu uwypuklonego fragmentu dysku). O operacjach kręgosłupa więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/operacje-kregoslupa.

Zachowawcze, czyli nieoperacyjne metody leczenia bólu kręgosłupa, to między innymi: farmakoterapia i fizjoterapia, a czasem konieczne jest połączenie obu tych metod. Więcej o diagnostyce oraz leczeniu chorób kręgosłupa znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.