Dlaczego mam te bóle okolicy serca?

Witam mam problem z sercem otóż pracuje w systemie dobowym w nocy nie mogę spać w pracy po pracy jak przyjdę nie mogę zasnąć w domu w ciągu dnia nie raz mam takie uczucie bólu po lewej stronie koło serca jak są zebra jak leżę na prawym boku próbuje zasnąć po godzinie się budzę przeważnie jakiś koszmar mi się śni i boli mnie właśnie ta lewa strona i czuję jakby serce wolniej biło ciśnienie mam w normie 120-130/65/70 puls 58-70 przyjmuję tabletki prestilol 5 5 codziennie ale co drugi dzień dawkę 2.5 badania mam wszystkie w normie a boli przeważnie w nocy czy to może być objaw jakieś choroby

Witam,

wskazana wizyta stacjonarna kardiologiczna w celu diagnostyki.

Może się okazać, że również będzie potrzebna konsultacja psychiatry w celu wykluczenia choroby np zaburzenia lękowego.

W pierwszej kolejności kardiolog który zdiagnozuje Pana objawy jeśli okaże się, że objawy opisane przez Pana nie są związane kardiologiczne to wtedy wskazana konsultacja psychiatry lub innego specjalisty według zaleceń kardiologa.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?

Jeżeli wszystkie badania są w normie, to znaczy, że Pana problemy są natury psychologicznej.

Objawy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki

na stres, lęk, przeżywane emocje, czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .

Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne i vice versa.

Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,

jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.

Ciągłe napięcie powoduje ból, między innymi w obrębie klatki piersiowej.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pana życia.

Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo zdiagnozowany

i żeby Pan rozpoczął psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem oraz do spotkań

terapeutycznych, dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/