Z czego może wynikać moje samopoczucie?

Witam.Mam 21 lat i od dobrych kilku dni jak nie tygodnia czasu pojawił się u mnie dziwny stan.Mianowicie mam problem taki jak uczucie ciągłej słabości oraz delikatne zaburzenie wzroku,problem z koncentracją oraz skupieniem wzroku na jednym celu.Stan jest stabilny,codziennie czuję się tak samo,nie pogarsza mi się to ani nie polepsza.Dodam że nigdy wcześniej się tak nie czułem.Nie mam kłopotów z zasypianiem,aczkolwiek sen lub odpoczynek nie zależnie ile by trwał,nie jest w stanie mi pomóc.Czas snu również nie ma na to wpływu,nie ważne ile będę spał,wstanę rano z taką samą dolegliwością.Trwa to przez cały dzień bez zmian.Czuję jakby to się działo tylko w mojej głowie,ale przez to że czuję to ciągłe zmęczenie i chęć położenia się do łóżka działa to również w drugą stronę i także fizycznie odechciewa mi się ruszać,pracować oraz funkcjonować jak wcześniej na codzień.Dodam tez że nie przepracowuję się,oraz śpie regularnie.Nie choruję na żadne choroby,nie mam żadnych schorzeń,kłopotów oraz wad serca i nigdy nie chorowałem na żadne powlekłe choroby.

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?
Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,
czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym
organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju,
pobudzenia lub lęku.
Dlatego dochodzi do zmęczenia a nawet do wyczerpania.
Uczucie ciągłego zmęczenia jest też typowym objawem depresji.
Jeżeli, jak Pan pisze, kluczowym i najbardziej uciążliwym objawem
jest brak energii i ciągłe zmęczenie, to można przypuszczać,
że stres lub jakieś niemiłe zdarzenie przyczyniło się do wystąpienia
u Pana zespołu przewlekłego zmęczenia, depresji lub nerwicy
neurastenicznej, która objawia się właśnie ciągłym brakiem energii,
ogólnym osłabieniem, zmęczeniem, trudnościami w koncentracji ,
niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczęła psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ciągłego zmęczenia, dzięki czemu odzyska
Pan spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl