Dlaczego moje ciśnienie wzrasta w godzinach wieczornych?

Witam mój problem polega na wieczornym wzroście ciśnienia które wzrasta w godzinach wieczornych moje ciśnienie wynosi wtedy 145 na 99 .Zazwyczaj moje ciśnienie wynosi 115 na 70 nawet rano po przebudzeniu mam 110 na 70.Gdy ciśnienie wzrasta czuje niepokój dziwne uczucie w żołądku drżenie mięśni czasami brak powietrza i ucisk w gardle.Jestem miesiąc po porodzie wszystkie wyniki mam w normie.Tetno podczas mierzenia cisnien przy kołataniu serca wynosi 96 wtedy gdy mam wzrost ciśnienia.Normalne ciśnienie i tętno wynosi różnie od 70 do 87.Dodam że EKG miałam robione dwa razy i wyszło prawidłowo .Troponina I h.s wynosi 1.6 (PG/ml).Saturacja przy ciśnieniu 145 na 99 wynosiła 100 .Czy jest możliwe żeby to był początek nadciśnienia bądź arytmii.
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy mogą być związane np zaburzeniami lękowymi lub depresją ale to wymaga stacjonarnej konsultacji u psychologa który oceni Pani objawy w czasie rozmowy i testów jeśli uzna za wskazane.

Dobrze było by rozszerzyć diagnostykę o holter EKG 24 godzinny który w opisanych objawach będzie badaniem bardziej przydatnym w opisanych objawach oczywiście wymaga Pani dokładnego podejście do przedstawionych objawach aby je zdiagnozować u odpowiedniego specjalisty.

Warto udać się psychologa lub psychoterapeuty albo do psychiatry aby ocenili czy objawy nie mają związku zaburzeń lękowych lub depresją.

Jeśli specjalista uzna, że wszystko jest w porządku to konsultacja kardiologa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk