Dlaczego nie stosunki seksualne są bolesne?

Witam. Mam pewien bardzo niekomfortowy problem. Ponad miesiąc temu uprawiałam z moim partnerem seks; tak wyszło, że podczas menstruacji. Dzień po tym wydarzeniu zaczęłam odczuwać straszne dolegliwości w po oddaniu moczu. Było to straszne pieczenie w okolicach intymnych. Przez resztę dnia wyjście z łazienki graniczyło z cudem, ponieważ odczuwałam ciągłą potrzebę oddawania bardzo małych ilości moczu, przy czym towarzyszyło mocne pieczenie. Po czasie zauważyłam, że w tych znikomych ilościach moczu znajdują się niewielkie części choćby oderwanej i lekko zakrwawionej błony, przynajmniej tak to wyglądało. Po tygodniu ból po wypróżnieniu się zmalał, jednak nadal występował. Po pewnym czasie stwierdziłam, że najwidoczniej ustał, ale myliłam się. Do teraz często (około co 1-2 dni) miewam momenty, gdzie pieczenie po wyjściu z łazienki powraca. Co ciekawe nadal zdarza mi się zaobserwować małe cząstki błony, która temu towarzyszy; jednak nie jest ona już zabarwiona krwią. Oczywiście nie wszystkie wizyty w toalecie kończą się tymi objawami, jednak podczas konkretnie tych, które kończą się pieczeniem, mocz ma bardzo intensywny zapach i jest zabarwiony na mocny żółty, wręcz przemieniający się w zielony. Piszę o tym, ponieważ niepokoi mnie to i bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie. Przed wizytą u lekarza wolałabym się dowiedzieć z czym mogę mieć do czynienia, ponieważ nigdzie indziej nie wyczytałam o objawach podobnych do moich. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli nie zachowaliście podczas współżycia w czasie menstruacji odpowiedniej ostrożności a przede wszystkim higieny, mogło dojść do podrażnienia i zakażenia sfer intymnych. Z objawów, które Pani opisuje można wnioskować, że doszło do zakażenia bakteryjnego cewki moczowej, która znajduje się w sąsiedztwie wejścia do pochwy. Na początek proponuję wykonać standardowe badanie moczu, ewentualnie dodatkowo wymaz z pochwy na obecność bakterii. Proszę pamiętać, że infekcja bakteryjna nie ustąpi bez przyjęcia antybiotyku (do którego KONIECZNIE przyjmujemy probiotyk by infekcja bakteryjna nie przerodziła się w grzybiczą).