Dlaczego przy chodzeniu odczuwam okropny ból w łydkach, biodrach, kolanach?

Witam. Od sporego czasu przy chodzeniu odczuwam okropny ból w lydkach,biodrach, kolanach aż zaczynam kulec na obie nogi. Ograniczylam teraz ruch przez to, ale towarzyszy mi dziwny ból piszczeli, pojawia siesie tak co kilka sekund, ból jest jakby w jednym miejscu na obu nogach, jakby mi chwilowo blokowalo przepływ krwi, ciężko to dokladnie opisac.. od kilku miesiecy tez, szczegolbie w nocy mam lodowate kostki, trocheże wyzej i stopy, ciężko mi to ogrza nawet pod grubą kołdrą i kocem. Również dochodzi bol w krzyżu, między prawą łopatką a kręgosłupem, problemy z sercem i czasami zawroty glowy, niewyrazny wzrok. Co toto mogloby byc? Chwilowo nie mogę iść do lekarza, dlatego piszę tutaj

Lek. Paweł Szadkowski

Ból kończyn dolnych może wynikać ze zmian naczyniowych (przydatne byłoby wykonanie badania USG doppler), czy ortopedycznych (konsultacja ortopedyczna). Trudno określić prawdopodobną przyczynę reszty dolegliwości, konieczne byłoby poszerzenie wywiadu i diagnostyki. Zawroty głowy i niewyraźne widzenie mogą wynikać m.in. z zaburzeń rytmu serca, ale równie dobrze może to nie być nic niepokojącego. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w najbliższym możliwym czasie (warto wykonać EKG).