Długie i obfite miesiączki u 17-letniej córki a senność, problemy z koncentracją, bóle głowy i spadek masy ciała

Mija 17 letnia córka ma długie i obfite miesiączki ostatnio zrobiła się leniwa, nie chce wychodzić, ciągle jest niewyspana i ma problemy z koncentracja. Hemoglobina 6,1-5,4 waha się. Nigdy powyżej 7. Często narzeka na bóle glowy. Zauwazylam spadek masy w ciągu miesiąca jakieś 7 kg, jestem pewna ze córka się nie odchudza. Bierze rożne witaminy. Ma tez lamliwe paznokcie i włosy. Co kozę być tego przyczyna? Jakie badania wykonać? Gdzie się udać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości hemoglobiny wskazują na znaczną anemię, co najpewniej jest przyczyną wszystkich opisanych objawów, które występują u córki. Zdecydowanie proszę zatem nie bagatelizować problemu, tylko udać się wraz z córką do lekarza POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem. Oczywiście konieczna jest także konsultacja ginekologiczna.