Drętwienie gardła, palców u rąk i nó u aktywnego mężczyzny

Witam 3tygodnie temu maz zaczal odczuwac dretwienie stop i palców u rak. Nastepnie zdretwialo mu gardlo, mial uczucie jakby cos tkwilo mu w przelyky, zaczal miec objawy refluksu i kaszel. Jest sportowcem, ale podczas zwyklego truchtu bardzo szybko sie meczy i ze wzgledu na dretwienia nie czuje nog. Nawet podczas rozciagania bola go miesnie. Robiono mu badania, wszystko ok. Morfologia, cukier, tsh, ekg, cisnienie krwi. Czeka na wynik rtg pluc i testu na gryzlice. Od wczoraj dretwieja mi dlonie..

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby móc się wypowiedzieć. proponuję udać się do lekarza neurologa.

Drętwienie dłoni może być związane najczęściej albo ze zmianami patologicznymi w odcinku szyjnym kręgosłupa albo w zakresie kanałów nerwów obwodowych w kończynach górnych. Najlepiej byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurologiem.